Twórcy metody ONE BRAIN

Twórcy metody ONE BRAIN to amerykańscy naukowcy: Gordon Stokes, Daniel Whiteside i Candace Callaway. W latach 70. ubiegłego wieku stworzyli w Stanach Zjednoczonych fundację edukacyjną Three In One Concepts, w ramach której opracowali system technik – metodę ONE BRAIN – jako pomoc przy usuwaniu przyczyn dysleksji i trudności podczas nauki. W późniejszym czasie zaczęto wykorzystywać te narzędzia również do eliminowania negatywnego stresu emocjonalnego (powodującego m.in. kłopoty z uczeniem się), przy zagadnieniach związanych z życiem codziennym oraz do równoważenia, a tym samym usunięcia, emocjonalnych i mentalnych blokad ograniczających potencjał jednostki na poziomie ciała, umysłu i ducha.

GORDON STOKES (1929 – 2006)

Twórca i założyciel Fundacji Three In One Concepts.

Przez ponad 10 lat był dyrektorem szkoleniowym Fundacji Touch for Health (Dotyk dla Zdrowia). W tym czasie, jako chiropraktyk, zdobył międzynarodową sławę dzięki wiedzy praktycznej związanej z zastosowaniem Kinezjologii Stosowanej, w tym znajomości akupresury i krążenia neurologicznego. Z drugiej strony, zdobył rzetelne przygotowanie kliniczne z zakresu Genetyki Behawioralnej, Psychodramy i Role-playing. 

W ciągu trzydziestu lat swojej kariery, jako jeden z pierwszych uczył technik, które umożliwiały dostęp do wiedzy na temat utrzymania i powrotu do zdrowia. Z czasem stworzył autorską metodę, gdzie połączył uzupełniające się elementy, począwszy od Dotyku dla Zdrowia i Kinezjologii Stosowanej poprzez wiedzę psychologiczną po Personologię i Trening Skuteczności Rodziców. 

Współpraca z Danielem Whiteside’m zaczęła się w 1963 roku, po zdobyciu przez Gordona Stokesa dyplomu Genetyki Behawioralnej. Od tego czasu napisali wspólnie wiele książek, między innymi „Without Stress Learning Can Be Easy”, która została przetłumaczona na kilka języków.

 DANIEL WHITESIDE (1933 – 2013)

 Od 1983 roku współtwórca Fundacji Three in One Concepts.

Już jako ośmiolatek interesował się Psychologią Osobowości. Jego rodzice, Elizabeth i Robert Whiteside, ufundowali pierwszą w Stanach Zjednoczonych Wyższą Uczelnię Personologii. Tym samym zaszczepili małemu Danielowi ciekawość związaną z tą dziedziną wiedzy, co pozwoliło mu potem na zdobycie międzynarodowej sławy, jako jednemu z pionierów Genetyki Osobowości.

Nieprzeciętna inteligencja i dowcip, dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne i wiedza na temat neurologicznych funkcji mózgu, doprowadziły go do wzięcia udziału w serii programów edukacyjnych emitowanych w latach 70. w Stanach Zjednoczonych, gdzie dał się poznać jako nieoceniony nauczyciel, a także urodzony aktor.

Do rozwoju metody ONE BRAIN Daniel Whiteside przyczynił się także poprzez swoją rozległą znajomość literatury, historii, sztuki, archeologii, teatru, muzyki, religii i metafizyki – dzięki temu obecnie metoda ONE BRAIN korzysta również z dorobku światowego dziedzictwa kulturowego. Jego książki, napisane wspólnie z partnerami, które z czasem stały się podstawą szkoleń dla przyszłych konsultanów metody, charakteryzują się głębokim i przenikliwym zrozumieniem osobowości i ludzkiego zachowania.

CANDACE CALLAWAY (1949 – 2005)

Twórcy metody One Brain - CANDACE CALLAWAY - Małgorzata Radomska PoznańW 1983 roku dołączyła do Gordona Stokesa i Daniela Whiteside’a jako współtwórczyni Koncepcji 3 w 1.

Jej imponująca wiedza z zakresu relacji międzyludzkich, zachowania człowieka i genetyki wywarła wpływ na aktualny kształt metody ONE BRAIN. Dzięki niezwykłemu poziomowi świadomości, wiedzy z zakresu metafizyki oraz głębokiemu lecz wyważonemu uświadomieniu przyczyn i skutków, przyczyniła się do nakreślenia filozoficznych podstaw metody opartej na spójności ciała, umysłu i ducha.

Zdjęcia dzięki uprzejmości http://www.3in1concepts.us

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                               czytaj dalej –>

Menu