Narzędzia pracy w metodzie ONE BRAIN

  Narzędzia pracy w metodzie ONE BRAIN

 

 

Narzędzia pracy w metodzie One Brain - Małgorzata Radomska PoznańTest mięśniowy

Wywodzi się z kinezjologii stosowanej, z której dorobku niejednokrotnie czerpie metoda ONE BRAIN. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, amerykański lekarz dr G. Goodman, zajmujący się badaniami nad zależnością między mięśniami, a mózgiem, odkrył, że istnieje między nimi sprzężenie zwrotne, które z powodzeniem można wykorzystać do testowania i otrzymywania informacji. Stworzył podstawy nowej dziedziny wiedzy, dla której biofeedback, biologiczne sprzężenie zwrotne, stało się zasadniczym narzędziem pracy. Według kinezjologów, biofeedback, jest bezpośrednim sposobem komunikacji z ciałem i mózgiem, a co więcej, nie testuje się jedynie mięśni, lecz przede wszystkim obydwie półkule mózgowe. Aby mieć pewność harmonii i zgodności prawej i lewej półkuli mózgowej, terapeuta testuje więc obie ręce jednocześnie. Test przeprowadza się za pomocą delikatnego, łagodnego nacisku. Mózg dostarcza informacji do mięśni, a sygnały te sprawiają, że mięśnie pozostają napięte lub się rozluźniają.                                                                                                                                                       wiecej_03 (1)

 

 

Barometr Zachowania

Dzięki testom mięśniowym można precyzyjnie określić pozycję na Barometrze Zachowania, który jest mapą wzorców postępowania i nie zawsze uświadomionych reakcji. Jest autorskim narzędziem (na zdjęciu jeden z twórców Daniel Whiteside), które pozwala na wgląd we wzór zachowania i określenie zablokowanej emocji (energii) w temacie, z którym aktualnie pracujemy.

 

wiecej_03 (1)

 

 

 

 

Narzędzia pracy w metodzie One Brain - Małgorzata Radomska PoznańStruktury i Funkcje

Nasz fenotyp (struktura ciała), determinowany genetycznie, pełni swoją funkcję, w znacznym stopniu określając nasze zachowania i predyspozycje. Dzięki testowi mięśniowemu możemy dotrzeć do sedna indywidualnego „wyposażenia”, co ułatwia lepsze zrozumienie siebie, swoich umiejętności oraz pozwala odkryć i rozwinąć indywidualne talenty i zdolności. Kierując się testem mięśniowym podczas odblokowania, przyjrzymy się indywidualnym cechom, które mogą okazać się pomocne także w osiągnięciu zamierzonego celu sesji.

   wiecej_03 (1)

 

 

Narzędzia pracy w metodzie One Brain - Małgorzata Radomska PoznańKorekcje

Wspomagają proces odblokowania. Holistyczne podejście do człowieka zakłada, że każdy nasz problem, choroba, czy konflikt są efektem braku równowagi. Tym samym korekcja ma przywrócić organizm do „ustawień fabrycznych”, czyli odblokować naturalny neurologiczny przepływ energii w ciele i mózgu. Do określenia tego, która z wielu różnych technik równoważenia jest w tym momencie dla nas najwłaściwsza, posłuży ponownie test mięśniowy.

 wiecej_03 (1)

 

 

                                                                                                                                                                                                                                          czytaj dalej –>

Menu