Test Mięśniowy w metodzie ONE BRAIN

Test Mięśniowy w metodzie ONE BRAIN:

Biologiczne sprzężenie zwrotne jest dobrze znane z życia codziennego. Gdy mamy do przekazania komuś szokującą lub bolesną wiadomość, radzimy: „Lepiej usiądź”. A jak sami komentujemy negatywną informację? „Nogi się pode mną ugięły!” Z doświadczenia wiemy, że przekaz nacechowany negatywnymi emocjami spowoduje stres w ciele, podetnie kolana, a my możemy nawet zemdleć i upaść. W mgnieniu oka spadnie napięcie mięśni, które nie będą już w stanie utrzymać ciała w pionie. Każda negatywna informacja, nieistotne, czy przekazana słownie, czy odebrana przy pomocy innego zmysłu, spowoduje osłabienie mięśni. „Na ten widok robi mi się słabo”, „od tego zapachu/smaku mi niedobrze”, „na samą myśl opadają mi ręce”. Nasze ciało przechowuje wszystkie doświadczenia życiowe, zarówno te pozytywne jak i negatywne; od poczęcia, aż po chwilę obecną. Jeśli nie reaguje na nie stresem, mięsień jest mocny, ale gdy stres jest obecny (poprzez negatywnie zabarwione emocjonalne odczucia takie jak lęk, niepokój, czy wątpliwości), mięśnie nie wytrzymają łagodnego nacisku i poddadzą się.

Test mięśniowy w metodzie One Brain - Małgorzata Radomska PoznańTa osłabiona reakcja ciała na stres została wykorzystana w teście kinezjologicznym. Zmiana napięcia mięśniowego (często delikatna, prawie niezauważona, choć wyczuwalna dla doświadczonego kinezjologa), to zmiana tonu, która pozwala testującemu precyzyjnie określić, kiedy i jaki stres zapisał się w naszym ciele, powodując blokadę i brak wewnętrznej spójności na poziomie ciała, umysłu i ducha.

Co istotne, rozmowa w języku mięśni pozwala ominąć także świadomy system przekonań. Co to oznacza? Bezpośrednie, szczere pytanie nie gwarantuje niestety bezpośredniej, szczerej odpowiedzi, ponieważ świadome odpowiedzi nie zawsze mówią prawdę, którą zanegowaliśmy i stłumiliśmy w swojej podświadomości. To, co zdecydowaliśmy się zapamiętać w pewien sposób nas ogranicza i czyni „ślepymi”. Świadome odpowiedzi tworzymy tak, by wypaść jak najdoskonalej, w zgodzie z obecnym systemem przekonań, który kieruje naszą świadomością. Zdarza się też, że we własnym wyobrażeniu swojej osoby zaprzeczamy faktom, bo to, w co chcielibyśmy wierzyć, niekoniecznie jest tym, w co rzeczywiście wierzymy. Sposobem na ominięcie (momentami sabotującego) systemu przekonań, i dotarcie do prawdy o samym sobie, jest biologiczne sprzężenie zwrotne, które oferuje bezpośredni kontakt ze wszystkimi poziomami uświadomienia.

Test mięśniowy w metodzie ONE BRAIN jest jednym z trzech podstawowych elementów systemu

(obok Barometru Zachowania i Struktur/Funkcji, których powstanie zawdzięczamy twórcom 3in1 Concepts). Służy jako narzędzie kierujące całym procesem odblokowania, stanowiąc podstawę diagnozy podczas całej sesji. Testowaniem wybiera się właściwe do zastosowania korekcje, a potem sprawdza ich skuteczność. Za jego pomocą określa się precyzyjnie temat sesji, najlepszy moment do pracy w regresji, najważniejszą emocję blokującą i poziom stresu oraz motywacji do zmiany. Biologiczne sprzężenie zwrotne pomaga wykryć negatywne bodźce, które nas stresują, a potem daje możliwość ich odblokowania.

 

Powrót do: Narzędzia pracy

Menu