Barometr Zachowania w metodzie ONE BRAIN

Barometr Zachowania w metodzie ONE BRAIN

Lewa strona Barometru dotyczy pożądanych stanów umysłu, jest informacją o uczuciach i zachowaniach, do których dążymy i chcemy osiągnąć, by odblokować stres (a tym samym udrożnić przepływ energii) w ciele. Pokazuje to, czego odmawiamy sobie poprzez własne zachowanie. Natomiast prawa strona Barometru niezwykle precyzyjnie określa, czego nie chcemy, a gdzie utknęliśmy decydując się na takie, a nie inne uczucia i postępowanie. Utknęliśmy, ponieważ stłumiliśmy niewyrażone emocje, tym samym skazując się na rezygnację z bycia w zgodzie z samym sobą.

Barometr Zachowania w metodzie ONE BRAIN oferuje nam trzy poziomy uświadomienia: pierwszy to poziom świadomości, czyli kiedy świadomie zdajemy sobie sprawę z tego, co dzieje się w teraźniejszości, tu i teraz. Poziom podświadomości określa doświadczenia z przeszłości, które mogą pomóc zrozumieć powód obecnego działania w taki, a nie inny sposób. Na poziomie ciała, zaczynając od poczęcia, zapisały się wszystkie doświadczenia życiowe (także poprzednich pokoleń). Ciało zarejestrowało każdy ułamek naszego istnienia, zgromadziło tym samym rzeczywistą prawdę o naszych doświadczeniach. Informacja o nich początkowo zapisała się na poziomie świadomym (pamiętamy o nich i o wydarzeniach, które je spowodowały, poza tym intensywnie odczuwamy powiązane z nimi emocje), następnie podświadomym (kiedy zapominamy powoli o konkretnych zdarzeniach, ale emocje z nimi związane ujawniają się w momentach, gdy ponownie pojawi się stresor) oraz na poziomie ciała (zapis, którego istnienia wcale sobie nie uświadamiamy, a który może ujawnić się między innymi pod postacią chorób i innych reakcji somatycznych).

To, jak zareagujemy w teraźniejszości (Świadomość), jest bezpośrednio powiązane z wyborami dokonanymi w przeszłości (Podświadomość) w podobnych sytuacjach, według tego, przez jakie doświadczenia życiowe przeszliśmy od poczęcia (Ciało). Ponieważ wszystkie trzy poziomy Barometru oddziałują na siebie równocześnie, dlatego Barometr Zachowania zawsze dostarcza nam trójwymiarowego spojrzenia na każdą stronę problemu, nad którym aktualnie pracujemy. Tym samym umożliwia jasny wgląd i pozwala skupić się na upragnionych stanach myśli, do których dążymy.  

Zdjęcie na poprzedniej stronie dzięki uprzejmości http://www.3in1concepts.de

Powrót do: Narzędzia pracy

Menu