ONE BRAIN czy RECALL HEALING?

Mózg porusza się jedynie w granicach tego, co zna

A zna bardzo dobrze świadome i nieświadome wzorce, przekonania oraz doświadczenia własne i klanu / systemu rodzinnego. Tym, co ogranicza naszą świadomość, wiedzę o nas samych, a tym samym wolność wyboru, jest sposób, w jaki postrzegamy siebie oraz rzeczywistość, w której żyjemy. Wielokrotnie powielamy wzory, które przyciągają do nas pewnych ludzi i okoliczności, by po raz kolejny przeżywać to samo, według starych (często nieaktualnych na dany moment życia) schematów. Wiedza na temat programów i przekonań, które niesiemy wewnątrz, jest pierwszym krokiem w kierunku świadomego wyboru i bycia tym, kim naprawdę jesteśmy. Dzięki szerszej perspektywie zmienia się życie, ponieważ zmienia się nasza percepcja.

Moim zdaniem, drogą do osiągnięcia wiedzy na własny temat jest komplementarny system metod, które można stosować oddzielnie lub w połączeniu z jedną czy kilkoma pozostałymi. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje mi, że warto dopasować właściwą metodę do potrzeb klienta, a nie klienta do wykonywanej metody. Świadomość zawsze wyjdzie poza ramy, znajdując właściwą sobie drogę.

Zarówno ONE BRAIN jak i RECALL HEALING zajmują się analizą wszystkich wymiarów istoty ludzkiej

RECALL HEALING zakłada, że u podłoża każdego konfliktu znajduje się brak spójności, przede wszystkim, gdy nie działamy spójnie na poziomie emocji, umysłu, ciała i ducha. 

Im więcej o sobie świadomie wiemy, tym bardziej działamy jako całość, spójnie i w harmonii. Mamy wtedy „pozwolenie”, aby być sobą.

Obie metody od ponad trzydziestu lat są źródłem wiedzy na temat Wyboru Bycia Sobą. Wiedzy, która nieustannie jest aktualizowana i uzupełniana (bo zmienia się ogólna świadomość).

W niektórych przypadkach (chorób), do odzyskania równowagi, a tym samym zdrowia, wystarczy ukierunkowana rozmowa i uświadomienie ukrytych konfliktów. Biologiczne (na poziomie mózgu) odprogramowanie / dekodowanie / odblokowanie, rozumiane jako rozpuszczenie blokady neurologicznej, to usunięcie „dyslektycznej ślepej plamy” (według ONE BRAIN, czytaj TUTAJ) lub „martwego punktu” (RECALL HEALING) i pozwala albo natychmiast wyeliminować konflikt, albo ułatwić mózgowi znalezienie fizycznego, konkretnego rozwiązania. Zazwyczaj już opowiedzenie sobie właściwej historii podczas sesji, uświadomienie emocji i powiązań, rozpoczyna proces zdrowienia. Czasem jednak rozwiązanie przejawia się dopiero w znalezieniu fizycznego rozwiązania problemów.

Totalna Biologia oferuje szeroką wiedzę na temat biologicznego dekodowania świadomych i nieświadomych programów i przekonań, rozszerza perspektywę, dostarcza teoretycznej wiedzy na temat chorób, konfliktów, traum oraz powodujących je emocji.

ONE BRAIN, oparte na Kinezjologii, daje bardzo skuteczne narzędzia przeprogramowania wzorców. Dzięki Barometrowi, korekcjom oraz pracy na ponad czterdziestu mięśniach mówi o zaburzonej równowadze ciała i je równoważy. Natomiast RECALL HEALING wyjaśnia dlaczego tak się dzieje oraz dostarcza wskazówek, gdzie szukać zaburzenia równowagi, aby ostatecznie uświadomić sobie i odkodować pierwotny stresor.

RECALL HEALING daje informację czego dokładnie szukać, a narzędzia ONE BRAIN oferują sposób, by to odnaleźć i przeprogramować.

 

Test mięśniowy

W przypadku gdy dotarcie do zapisów w komórkowej pamięci ciała, wspomnień z okresu ciąży lub generacji jest utrudnione, czy wręcz niemożliwe z powodu braku danych o rodzicach i przodkach, z pomocą przychodzi kinezjologiczny test mięśniowy (czytaj TUTAJ). Metoda ONE BRAIN podchodzi do testu mięśniowego trochę inaczej niż klasyczna Kinezjologia. Podczas sesji testujemy w subtelny sposób, aby nie obciążyć za bardzo stawu barkowego. Test ma służyć do ponadgodzinnej pracy, więc mięsień nie może się „zmęczyć”. Coraz częściej mówi się o wykorzystaniu testów mięśniowych także przy okazji warsztatów z metody RECALL HEALING.

W czasie sesji Totalnej Biologii test mięśniowy służy mi między innymi do diagnozowania (nie w sensie medycznym, tylko do określenia stresowej reakcji człowieka w związku z konkretnymi sytuacjami, osobami, wspomnieniami czy emocjami), sprawdzenia liczby urodzeniowej, zastosowania usprawniających korekcji czy znalezienia najlepszego wieku dla tej konkretnej pracy wyznaczonej przez konflikt biologiczny. Dzięki testowi mięśniowemu mózg precyzyjnie wskazuje moment, który jest jednym z elementów układanki prowadzącej do odkodowania biologicznego wzorca choroby. Największy wpływ ma na nas to, co nieświadome w historii własnej i naszej rodziny, a w odkrywaniu „nieuświadomionego” najlepszy jest feedback z ciała – test mięśniowy, który w ostatnich latach stał się moim ulubionym narzędziem pracy.

Test mięśniowy pozwolił mi również uwrażliwić się na sygnały płynące z ciała podczas sesji. Podczas piątego stopnia ONE BRAIN, w maju 2014 roku, zgłębialiśmy informacje dotyczące instynktownej osobowości za pomocą Struktur / Funkcji (czytaj TUTAJ). Moim tematem przewodnim w czasie 4-dniowego kursu była „linia środkowa”, czyli zaufanie i dostrojenie do wewnętrznego głosu. Z upływem lat mogę stwierdzić, że dzięki tamtym warsztatom ugruntowałam w sobie zaufanie do własnej „intuicji terapeutycznej”. Poza tym, w swojej pracy kieruję się wiedzą, którą od 20 lat zgłębiam w ramach nurtu nauk społecznych, uzupełnioną ostatnio o podejście biologiczne. Współpracuję z lekarzami, psychologami i naturopatami, a sama jestem pod nadzorem superwizora – wszystko po to, by zapewnić klientowi jak najbardziej kompleksowe podejście do tak ważnego tematu: jego zdrowia.

Menu