FAQ dotyczące metody ONE BRAIN

    FAQ dotyczące metody ONE BRAIN – często zadawane pytania

Metoda ONE BRAIN to nowoczesny i wyjątkowy sposób radzenia sobie ze stresem, który pozwala na przywrócenie dobrej kondycji na poziomie fizycznym i psychicznym. Łączy w sobie holistyczne, całościowe podejście do człowieka, starożytną wiedzę Wschodu, energetyczną pracę z ciałem, odkrycia Zachodu z zakresu psychologii i kinezjologii, najnowsze badania neurobiologii na temat funkcjonowania mózgu, autorską koncepcję genetycznej struktury organizmu człowieka oraz elementy mechaniki kwantowej. Metoda powstała w latach 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i od tego czasu nieustannie  rozwija się i jest z powodzeniem praktykowana na całym świecie.

Nazwa pochodzi od lewo/prawopółkulowej teorii funkcjonowania mózgu. Kiedy doświadczamy emocjonalnego stresu, nasz całkowity potencjał zostaje zablokowany. Lewa półkula przełącza się na „tryb awaryjny”, by działać wedle zasady „walcz albo uciekaj”. Natomiast gdy uwolnimy emocjonalny stres, możemy ponownie myśleć w spokojny i efektywny sposób, ciesząc się pełnym dostępem do potencjału logicznej lewej półkuli i kreatywnej prawej. Metoda dąży do współpracy półkul jako spójnej jednostki – stąd nazwa ONE BRAIN.

Podejście metody ONE BRAIN opiera się na identyfikacji źródeł stresu, technikach jego uwolnienia i redukcji oraz samodzielnej pracy. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie podświadomego, zablokowanego emocjonalnego stresu i negatywnych przekonań, które nie pozwalają korzystać w pełni z możliwości umysłu. Następnie wybiera się odpowiednie techniki, aby łagodnie uwolnić negatywną energię z ciała i myśli. Na końcu zazwyczaj zadaje się ćwiczenia do późniejszego, samodzielnego wykonywania w domu.

Używamy wyjątkowego sposobu otrzymywania informacji za pomocą biofeedbacku – biologicznego sprzężenia zwrotnego z poziomu podświadomości osoby testowanej. Sposób pochodzi z kinezjologii i nazywa się testowaniem mięśni.

Współczesna psychologia dostarcza wielu różnorodnych teorii, aby określić co dzieje się z jednostką poza jej świadomością. ONE BRAIN używa testu mięśniowego, bo to niezawodny i wiarygodny sposób pozyskiwania informacji wprost ze źródła (od osoby testowanej), który pozwala na ominięcie świadomych przekonań wobec przyczyn stresu. Poza tym dostarcza jasnych odpowiedzi, które nie muszą opierać się na zgadywaniu czy interpretacji.

Z doświadczenia wiemy, że negatywny ładunek emocjonalny osłabia mięśnie. Jeśli chcesz przekazać komuś złe wieści najpierw prosisz, by usiadł. Reakcją na szokujące informacje jest spadek napięcia mięśniowego, „podcięcie w kolanach”, można nawet upaść.

Nie. Konsultant metody wywiera delikatny nacisk na wyciągnięte ręce testowanej osoby, które pozostaną napięte lub opadną w odpowiedzi na słowa lub informację dostarczaną ze zmysłów. Test umożliwia uzyskanie dokładnych wskazówek co do typu i poziomu stresu doświadczanego przez tę osobę.

To naprawdę bardzo intrygujący aspekt tej metody. Używając testu mięśniowego konsultant zadaje proste pytanie, a wewnętrzny „biokomputer” w systemie zero-jedynkowym, poprzez proste odpowiedzi TAK/NIE, prowadzi ku wewnętrznej wiedzy i uświadomieniu przyczyny problemu. Obrazowo można dodać, że mechanizm działa trochę jak prywatny „wykrywacz kłamstw”. 😉

Doświadczenie pokazuje, że metoda okazuje się niezwykle efektywna między innymi w pracy nad dysleksją, problemami w nauce i koncentracją u dzieci oraz dorosłych, przy obniżonym poczuciu wartości, depresji, a także, na przykład, we wspomaganiu procesu utraty wagi. Każdy problem, wywołany stresem, może być rozwiązany dzięki holistycznemu podejściu do ciała, umysłu i emocji.

ONE BRAIN nie „leczy” objawów ani nikogo nie „uzdrawia”. Równoważy natomiast zablokowany przepływ energii w ciele, co prowadzi do uwolnienia podświadomego stresu, a następnie zmiany. Rzeczywiście, wiele fizycznych objawów zupełnie znika po uświadomieniu sobie przyczyn stresu i często dopiero to uświadomienie jest kluczem do odzyskania zdrowia.

Metoda jest skuteczna i szybko widać rezultaty. Poprawę samopoczucia na poziomie fizycznym, emocjonalnym i umysłowym można odczuć nawet po pierwszej sesji, ale dopiero systematyczna praca pozwala w ciągu kilku lub kilkunastu spotkań uzyskać trwały postęp. Ilość sesji jest ustalana w każdym przypadku indywidualnie, w oparciu o gotowość do zmian i wzięcia odpowiedzialności za własny proces powrotu do równowagi i zdrowia.

 

Zapraszam serdecznie na sesje metodą ONE BRAIN!

 

  podpis

Menu