Touch for Health / Dotyk dla Zdrowia

Touch For Health

Metoda ONE BRAIN wywodzi się z Kinezjologii Stosowanej i to jej zawdzięcza przede wszystkim zastosowanie testu mięśniowego, a także holistyczne – całościowe podejście do człowieka.

W latach 60. ubiegłego wieku chiropraktyk z Detroit, doktor George Goodheart, połączył leczniczą wiedzę medycyny chińskiej, starożytną mądrość z różnych obszarów świata oraz nowoczesne odkrycia kultury Zachodu. Udowodnił, iż istnieje związek nie tylko między meridianami* i głównymi organami w ciele człowieka, ale także odpowiadającymi im mięśniami (np. poprzez wspólne naczynia limfatyczne). Swoją metodę nazwał Kinezjologią Stosowaną.

Metoda Touch For Health - Małgorzata Radomska PoznańNiedługo potem doktor John Thie, chiropraktyk, uczeń i współpracownik doktora Goodhearta, doceniając potencjał metody i jej możliwe zastosowania, w oparciu o Kinezjologię Stosowaną stworzył prostszy system, który opatentował pod nazwą Touch for Health (Dotyk dla Zdrowia). Metoda służy obecnie przede wszystkim osobom, które zazwyczaj nie mając kwalifikacji medycznych, pragną zadbać o zdrowie swoje oraz bliskich. Ułatwia lepsze poznanie i zrozumienie własnego ciała oraz umożliwia aktywne oddziaływanie na pracę mięśni i organów wewnętrznych.

Kinezjologia Stosowana to nauka o sposobach aktywowania mięśni, wykorzystująca badanie ich stanu do ogólnej oceny stanu zdrowia, stanu energetycznego organizmu oraz sprawności poszczególnych narządów. Celem metody jest uaktywnienie przepływu energii witalnej ciała ludzkiego, a następnie zrównoważenie osłabionych mięśni i pobudzenie sił do samouzdrawiania. Kinezjologia zakłada, że ciało ludzkie jest całością o zróżnicowanych funkcjach, które można rozpatrywać w aspekcie biochemicznym, strukturalno-ruchowym i emocjonalno-psychologicznym. Największą siłą uzdrawiającą są własne siły organizmu, a zabieg ma na celu stworzenie organizmowi możliwie najlepsze warunki do samoregeneracji. Temu celowi służą następujące procedury: test mięśniowy, masaż stref limfatycznych, dotykanie stref neuronaczyniowych, masaż meridianów oraz masaż przyczepów mięśni.

Touch For Health jest metodą, której uczy się w około 100 krajach na świecie (w Austrii została uznana za gałąź medycyny konwencjonalnej), a podręcznik doktora Thie został przetłumaczony na ponad 20 języków. W swoim zastosowaniu może stanowić doskonałe uzupełnienie leczenia konwencjonalnego i profilaktyki. Korzystają z tej metody lekarze, fizjoterapeuci i masażyści, a nawet psychiatrzy oraz psychologowie. Wprowadzono ją także jako obowiązkowy kurs w programie kształcenia pielęgniarek w USA.

* meridian – zgodnie z nauką dalekowschodnich sztuk medycznych przez nasze ciało przebiegają kanały energetyczne. Dzięki stymulacji odpowiednich miejsc, jesteśmy w stanie odblokowywać energię w naszym organizmie, poprawić zdrowie i samopoczucie.

 

Metoda Touch For Health - Małgorzata Radomska PoznańDotyk dla Zdrowia w Polsce

 Dowiedz się co łączy metodę Touch for Health z Polską …

 

 wiecej_03 (1)

 

 

Metoda Touch For Health - Małgorzata Radomska PoznańHistoria i rozwój Kinezjologii Stosowanej

Dla zainteresowanych – kalendarium wydarzeń związanych z kinezjologią oraz metody, które rozwinęły się na jej bazie.

 

 wiecej_03 (1)

 

 

Bibliografia: 

Menu