Narzędzia RECALL HEALING / TOTALNA BIOLOGIA

SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI W RECALL HEALING / TOTALNA BIOLOGIA

Aby uwolnić uświadomione emocje znajdujące się u podłoża biologicznego konfliktu, metoda Recall Healing / Totalna Biologia korzysta z wielu narzędzi. Dla głębszego zrozumienia tematu odsyłam do książki Gilberta Renaud, a także polecam kursy pt. Toolbox, Toolbox Advanced, Recall Healing Basic Level oraz Instytut dla Facylitatorów poziom 1-3. Jak pokazuje ostatni kurs z Michelle LaMasa Dawson pt. Body Mind Medicine, temat jest rozwojowy i ciągle pojawiają się nowe użyteczne formy pracy uwalniania emocji.

Jak każdy terapeuta, również ja mam swoje ulubione narzędzia, z których korzystam podczas sesji. O teście mięśniowym pisałam już TUTAJ  i TUTAJ

 

KALKULATOR WSPIERAJĄCY OPRACOWANIE OSI ŻYCIA (LIFE TIME LINE)

Według RECALL HEALING, każdy konflikt biologiczny rozpatrujemy zawsze w 3 głównych aspektach: w perspektywie naszych własnych doświadczeń (LTL), tego co zapisane w tzw. Projekcie/Celu oraz poprzez pryzmat Drzewa Rodowego.

I właśnie do opracowania własnej Osi Życia służy Kalkulator, moje drugie ulubione narzędzie pracy. 🙂

Kilka lat temu przyczyniłam się do powstania arkusza kalkulacyjnego na własny użytek, dostosowanego do potrzeb TB/RH, który opiera się na wytycznych Gilberta Renaud oraz na moim kilkuletnim doświadczeniu. Pragnąc jak najlepiej wykonywać pracę Konsultanta, zostałam do tego niejako „zmuszona”, ponieważ nie potrafię tak jak mój nauczyciel, liczyć dat w pamięci… Obecnie, mając program, mogę bez problemu wyznaczyć wiek niezależności, punkty Q, wpływ wieku matki i ojca, dzielić wybraną datę na 2, 3, 4 i 5, wyliczać daty dla podanego wieku, określić na Osi P/C, po czym zapisać to wszystko w formacie PDF i wydrukować. 

                 
Wraz z wykonawcą Kalkulatora zastanawialiśmy się, czy powinnam zatrzymać to pogłębiające rozpoznanie i na pierwszy rzut oka dość skomplikowane narzędzie jedynie dla siebie, czy udostępnić wszystkim, czy może skierować je jedynie do terapeutów jako zaawansowane narzędzie pracy. Ale skoro w warsztatach może wziąć udział każdy, a prowadząca/y  uczą już na początku czym są Cykle i Oś Życia, postanowiliśmy pozostawić Kalkulator z dostępem dla wszystkich (tak jak dostępne są warsztaty, nagrania i książki). Wierzymy, że każdy zrobi z tego najlepszy użytek, ku swojemu najwyższemu dobru. 
 
Kalkulator dedykowany jest osobom, które zetknęły się już z TB/RH i mają przynajmniej podstawową wiedzę w zakresie interpretacji wyników (czytaj: wiedzą o co chodzi w hasłach, które pojawiły się powyżej, stąd też nieodmiennie polecam udział w terapii i/lub kursach!).
Jeśli natomiast chodzi o analizę rezultatów, to w celu wyjaśnienia wątpliwości oraz zastosowania w praktyce otrzymanych danych, niezmiernie gorąco polecam spotkanie z licencjonowanym terapeutą TB/RH, który pewnie dostrzeże jeszcze inne istotne aspekty warte uwagi.
 
WAŻNE: Proszę pamiętać, że wszelkie daty mają charakter wyłącznie poglądowy oraz orientacyjny dla osoby odczytującej wyniki. Nie należy traktować ich jako prognozy czy diagnozy dotyczącej przyszłości!!! To bardzo ważne, żeby widzieć związek przyczynowo-skutkowy do momentu stworzenia wydruku, ale nie przekładać tego na przyszłość, bo to niepotrzebne ograniczanie sobie potencjału możliwości. 
                                                                                      
Jeśli zainteresował Cię Kalkulator, chcesz poznać więcej szczegółów technicznych, kliknij w link: 
 
https://vandura.wixsite.com/arkuszefunkcyjne/kalkulatoryiosiedlatb
 
Jeśli zastanawiasz się, czy to nie jest po prostu zwykły plik zrobiony na szybko w Excelu, to zajrzyj tutaj:

https://vandura.wixsite.com/arkuszefunkcyjne/instrukcja-kalkulatory-i-osie-tb2

hasło: AfETB

Przeczytaj więcej na moim Facebooku:  TU  i TU

 

Menu