Korekcje w metodzie ONE BRAIN

Korekcje w metodzie ONE BRAIN

Część korekcji to dość proste ćwiczenia fizyczne (używa ich również metoda Dennisona, czyli Brain Gym), inne natomiast wymagają wiedzy z zakresu kinezjologii stosowanej, elementów medycyny chińskiej, umiejscowienia na ciele kanałów energetycznych (meridianów), umiejętności testowania mięśni, zlokalizowania punktów alarmowych, umiejscowienia punktów neurolimfatycznych czy neuronaczyniowych na ciele. Korekcje w metodzie ONE BRAIN pozwalają między innymi na zintegrowanie struktur mózgu w wymiarze lateralności, koncentracji skupienia i ześrodkowania. Oprócz wielu autorskich korekcji, metoda ONE BRAIN korzysta także z dokonań innych dziedzin, na przykład z dobrodziejstw esencji doktora Bacha.

 

Uchwyt czołowo-potyliczny

Jedną z najważniejszych korekcji systemu ONE BRAIN jest uchwyt czołowo-potyliczny. Jest to kolejne zastosowanie w praktyce tego, co naturalne. Często nawet nie zdając sobie sprawy wykonujemy go na co dzień. Zdarza się, że gdy nad czymś myślimy, zastanawiamy się albo próbujemy sobie coś przypomnieć, dotykamy dłonią czoła, albo opieramy rękę na stole, a na niej kładziemy głowę. Taki gest pozwala na uspokojenie, rozluźnienie i twórcze spojrzenie na dany problem, czy zadanie do wykonania. W płatach czołowych „wymyślane” są nowe sposoby rozwiązywania problemów i opanowania sytuacji. Co ważne, ten obszar nie jest obciążony bolesnymi doświadczeniami z przeszłości, dlatego pozwala na „trzeźwy” ogląd sytuacji.

Korekcje w metodzie ONE BRAIN - Małgorzata Radomska PoznańW uchwycie czołowo-potylicznym drugą rękę kładziemy na potylicy, co pozwala na dokrwienie obu wymienionych części mózgu i jego efektywniejsze działanie w celu scalenia funkcji mózgu.

Uchwyt czołowo-potyliczny można stosować w sytuacjach stresujących, przed ważną rozmową, przed sprawdzianem czy egzaminem, przy tremie albo gdy boli głowa. Po paru minutach ból powinien ustąpić, a myśli powinny stać się jaśniejsze i bardziej przejrzyste.

Kinezjologia Stosowana tłumaczy ten mechanizm pobudzaniem punktów neuronaczyniowych znajdujących się na głowie, co usprawnia obieg energii w odpowiednich narządach, a tym samym w całym ciele.

 

Powrót do: Narzędzia pracy

Menu